Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Kleszcz i Wilk prowadzą w Krakowie
Kleszcz i Wilk prowadzą w Krakowie Drukuj Email
16.06.2008.
Zakończyła się pierwsza runda drugiego turnieju z cyklu Armada Deutsche Pro-Am Tour. Jak na kapryśne zazwyczaj warunki na Kraków Valley dziś pogoda raczej dopisała. Było pochmurno, ale za to bezwietrznie.
W turnieju udział wzięło 67 graczy. Zarówno wśród amatorów jak i zawodowców zabrakło zwycięzców ostatniego Pro-Amu: Michała Kasprowicza, który gra jutro w Polish Golfers Championship i Petera Bronsona, który gra w Finlandii na turnieju Challenge Tour.  

Wyniki pierwszego dnia przypominają sytuację z ostatniego pro-amu: najlepszy po pierwszej rundzie jest amator – Alexander Kleszcz z wynikiem 72. – Zacząłem dzisiaj bardzo słabo, zagrałem dwa bogey’e. Cały tydzień nie grałem, wczoraj, zagrałem tylko dziewięć dołków i zauważyłem, że z moim swingiem jest coś nie tak, więc poszedłem na driving wycelować te uderzenia, których potrzebowałem na dzisiaj – mówił po grze Alex – poza tym tee boxy były dziś trochę bliżej, co było dobre, bo dobrałem do tego odpowiednie kije i jakoś wszystko wyszło. Po dwóch pierwszych zagraniach, które były trochę jak z automatu, zdecydowałem się zaatakować. Ogólnie dziś czułem się niezbyt dobrze, byłem zaspany, ale czułem, że mogę zagrać trochę lepiej, że powinienem zagrać birdie.

Drugi najlepszy wynik, 2 powyżej par, uzyskał dziś Łukasz Wilk. Pierwszą dziewiątkę zaczął od birdie, w sumie zagrał ich podczas całej rundy aż cztery. Oprócz tego miał jeszcze sześć bogey’ów. Wystarczyło to jednak by w klasyfikacji uplasować się przed najlepszymi dzisiaj pro - Bednarczykiem (75), O’Brien’em (77) i Stelmasiakiem (78).

W dzisiejszym Pro-Amie zagrał dziś również Jerzy Dudek, który golfa trenuje od roku. W pierwszej rundzie zagrał + 26, ale na jutro zapowiedział poprawę wyniku. Dorota Walkowska, jedyna grająca w turnieju kobieta, była dziś 58.

Jutrzejsze grupy wystartują według dzisiejszych wyników. Zapraszamy do kibicowania finałowym grupom na Kraków Valley G&CC.

Wyniki pierwszej rundy można zobaczyć na stronie www.proamtour.pl  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron