Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Piłka nożna arrow Euro 2008: cudu nie było - Polacy ostatni, Niemcy w ćwierćfinale
Euro 2008: cudu nie było - Polacy ostatni, Niemcy w ćwierćfinale Drukuj Email
17.06.2008.
 Nie było cudu w Klagenfurcie, nie było cudu w Wiedniu. Z grupy B piłkarskich mistrzostw Europy awans wywalczyli, obok Chorwatów, którzy ograli Polaków 1:0, Niemcy, którzy pokonali Austrię w takim samym stosunku.

Drużyna Slavena Bilica z kompletem punktów awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Turcją. Z Portugalią o półfinał zagrają Niemcy.

Trzecie miejsce w grupie B zajęli Austriacy, czwarte, ostatnie - Polacy.
W Klagenfurcie pewni awansu z pierwszego miejsca Chorwaci bez trudu ograli naszych reprezentantów 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Ivan Klasnic. Wynik mógł być wyższy, ale świetnie spisywał się w bramce Artur Boruc.

sport.onet.pl  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron