Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Debiutant wygrywa Freeroll SuperGame! Wywiad
Debiutant wygrywa Freeroll SuperGame! Wywiad Drukuj Email
19.06.2008.
 Czy zdradzisz kilka słów o sobie, kim jest zwycięzca czerwcowego Freerolla SuperGame? Czym się zajmuje na co dzień?

Mam na imię Łukasz, studiuje Nawigacje na Akademii Morskiej w Gdyni, na co dzień zajmuję sie korzystaniem z życia :) A poker jest jednym z moich hobby.
Jest to Twój absolutny debiut w SuperGame'owskich turniejach. Czy spodziewałes się zwycięstwa w debiucie, miałeś jakieś założenia i cele? W którym momencie zdałeś sobie sprawę, że wygrana turnieju jest niezwykle prawdopodobna?

Turnieje z SuperGame zacząłem najlepiej jak sie dało :). MTT grałem dwa razy (ten był drugi), sporadycznie SnG, głownie CG na innych pokerroomach, a teraz po wygranej pogram także na Party. Moim założeniem turnieju było zwycięstwo, którego zacząłem sie spodziewać na FT. Obrałem sobie dwa cele: kontrolowanie puli, szczególnie we wczesnej fazie turnieju i ostra agresja na bubble (ostanie niepłatne miejsce). Drugi cel okazał sie niezwykle dobrym pomysłem. Mocno zwiększyłem swój zasięg kart i bez problemów zgarniałem blindy, bo nikt nie chciał ryzykować odpadnięcia w tak późnej fazie bez żadnej kasy. Uzbierane żetony pozwoliły mi na dobrą selekcje kart i obronę blindów w późniejszej fazie. Gdy zostało już tylko 2 przeciwników i bylem chipleaderem, to widać było ze walczą miedzy sobą o 2 miejsce, wiec moglem sobie ponownie pozwolić na granie bardziej loose, co w 95% kończyło sie wygraniem ogromnych blindów i spowodowało zdominowanie stołu, w headsupie miałem ponad 100 tysięcy a przeciwnik kolo 15.


Jak ocenisz poziom turnieju?

Jak to w każdym darmowym turnieju bywa, im wyższe blindy tym wyższy poziom. Na final table już nie było ludzi oddających stacki z medium pair albo blefujących w nieodpowiednim momencie mając ace high.


Czy któryś z przeciwników zapadł Ci najbardziej w pamięć?

Tak, kumpel Jezymut, gdyby nie on możliwe ...że bym nie grał. Przypominał mi wielokrotnie o rejestracji do tego turnieju i ironicznie sam przegrał ze mną wszystkie swoje żetony :)

Także w pamięci zapadł mi duff2222, który na final table wypisywał swoje karty na chacie gdy był na allin'ie, przez jego gadanie niego straciłem 5000 doładowując tym samym Lukasza_84 :)
oto sytuacja (bylem na BB):

Dealt to lucXsus [  8h 8d ]
GrandePE folds
Corvus1 folds
Ryszard_KO folds
duff2222 is all-In  [5,250]
Lukasz_84: hmmmm....
Lukasz_84 is all-In  [6,110]

88 z moim stackiem na blindzie wynoszącym 1,600 było warte sprawdzenia ale z jednym przeciwnikiem. Gdy allin'a dorzucił jeszcze Lukasz_84 pisząc na chacie "hmmm..." obstawiłem go na AK/AQ/AJ, chciałem zrzucać bo w najlepszym wypadku duff2222 ma albo coś podobnego jak Lukasz_84 i zmniejsza liczbę moich outow albo może mieć wyższego pocketa, wiec już najeżdżałem na przycisk fold gdy na chacie pojawiło sie:
duff2222: para

Wcześniej pochwalil sie z KK, wiec jeśli teraz tez mówi prawdę, to na pewno ma coś dużo niższego, wiec mógł mieć niższego pocketa ode mnie - co daje mi coinflipa z Lukaszem_84 za 5,000 gdy w puli było już 14,000: callnalem.

Lukasz_84 shows [ Ah, Qh ]
duff2222 shows [ 7d, 7c ]

Moje ready okazały sie słuszne ale na boardzie dwie Q i pozamiatane :)


Ile $ wpadło na Twoje konto i co z nimi zamierzasz zrobić?

148$ i zamierzam w końcu ugrać 100PP ;]
Poprzednia kasę przegrałem na własne życzenie, doszedłem do 100$, miałem ochotę 'zaszaleć', wiec usiadłem z całym bankrollem na 1 cashowym stole. Przeciwnik skompletował flush drawa na mojego seta i zostałem bez kasy xP, adrenalina była dobra ale strasznie droga :)


Kilka słów na koniec od siebie.

Freerollow ogólnie nie lubię, bo są to zwykle pożeracze czasu, mała pula, 2000 osób, które zapewniają nam minimalnie ponad 2 godziny gry z allin'ujacymi maniakami, gdzie aby wygrać parę centow prócz skilla trzeba mieć duuuzo szczęścia. Ale SuperGame zaprezentowało tutaj zupełnie nowy standard, przy 41 osobach pula aż 400$, czyli jakby turniej z buy-in'em niemal 10$, wiec jak tu przejść obok takiego ekskluzywnego freerolla?

Dziekuje za swietny turniej :)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron