Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Ulubiony cykl turniejów Jerzego Dudka
Ulubiony cykl turniejów Jerzego Dudka Drukuj Email
25.06.2008.

 Już od piątku pole Rosa Private Golf Club k/ Częstochowy, będzie gościć trzeci turniej z cyklu Armada Deutsche Bank Pro Am Tour. Zmagania z cyklu Pro-Am przyciągają wielu zawodników, zarówno zawodowców, jak i amatorów.

W najbliższym turnieju weźmie udział Peter Bronson, który uważany jest za jednego z najlepszych graczy wśród zawodowców PGA Polska.Na pewno o pierwsze miejsce walczyć będzie także Marek Bednarczyk, który triumfował w krakowskim etapie rozgrywek. Nie zabraknie też Mike’a O’Briena, Marcina Stelmasiaka i Kuby Ossowskiego, co z pewnością przyczyni się do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zmagania w grupie amatorów zapowiadają się równie ciekawie. Tym razem w turnieju nie zagra Michał Kasprowicz, który zwyciężył we Wrocławiu, ani Aleksander Kleszcz zdobywca pierwszego miejsca w zawodach w Krakowie. Będziemy za to mogli oglądać grę Mateusza Jędrzejczyka, który trenuje w Stanach Zjednoczonych i bez przesady można o nim powiedzieć, że jest nadzieją polskiego golfa. Oprócz niego o najwyższe lokaty będą walczyć: Łukasz Wilk, Tomasz Pulsakowski, Martyna Mierzwa i wielu innych bardzo dobrych zawodników.
Ponadto w turnieju weźmie udział Jerzy Dudek. Były bramkarz polskiej reprezentacji pokochał golfa, a cykl Armada Deutsche Bank Pro-Am Tour należy do jego ulubionych rozgrywekWszyscy golfiści będą starali się uzyskać jak najlepsze lokaty, które umożliwią im start we wrześniowym finale Armada Deutsche Bank Pro-Am Championship w Warszawie.

Do finału zakwalifikuje się 40 najlepszych graczy Pro i non-am z klasyfikacji generalnej zawodowców turniejów jak również 10 najlepszych amatorów klasyfikacji stroke play brutto wyłonionych z każdego z pięciu turniejów oraz po 3 najlepszych amatorów z każdego z pięciu turniejów z klasyfikacji netto.
Wolne miejsca są przeznaczone dla pozostałych amatorów z klasyfikacji generalnej stroke play brutto po pięciu turniejach.
Organizator ma prawo do przyznania 20 „dzikich kart”.

Lista osób, które już zakwalifikowały się do finału znajduje się w specjalnej zakładce na stronie www.proamtour.pl.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia rozgrywek na www.proamtour.pl

Golf 24

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron