Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Motosport arrow Żużlowa GP: trzech Polaków na Millennium Stadium
Żużlowa GP: trzech Polaków na Millennium Stadium Drukuj Email
28.06.2008.
 W sobotę w Cardiff odbędzie się piąta tegoroczna eliminacja indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu, Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na cztery dotychczasowe turnieje trzy wygrali Polacy - dwa Tomasz Gollob i jeden Rune Holta.

Gollob jest wiceliderem klasyfikacji generalnej MŚ. Do broniącego tytułu Duńczyka Nicki Pedersena traci jedenaście punktów. W Cardiff Polakowi na ogół się nie wiodło. Tylko raz, w inauguracyjnych zawodach na Millennium Stadium w 2001 roku, stanął na podium - był trzeci. Później przeciętne wyniki przeplatał bardzo słabymi. W ubiegłym roku zajął przedostatnie miejsce.

Tym razem Gollob, który zapowiada walkę o tytuł, nie może sobie pozwolić na taką wpadkę. Zwycięstwem w Kopenhadze udowodnił, że potrafi wygrywać także na tzw. torach jednodniowych - takich jak w stolicy Walii - które do tej pory mocno krytykował. Po Cardiff kolejnych pięć turniejów odbędzie się na torach naturalnych, w tym w Bydgoszczy, gdzie Gollob nie zwykł przegrywać. Cykl eliminacji MŚ zakończą zawody o Grand Prix Niemiec w Gelsenkirchen.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku o tytuł będą walczyli weterani. Trzecie miejsce zajmuje Australijczyk Jason Crump, czwarty jest Amerykanin Greg Hancock, a piąty Australijczyk Leigh Adams.

Na Millennium Stadium wystąpi jeszcze dwóch reprezentantów Polski, Rune Holta i Krzysztof Kasprzak. Holta mimo zwycięstwa w Goeteborgu zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą 36 punktów do Pedersena. Bardzo nieudany sezon ma Kasprzak, który jest 13., a w czterech dotychczasowych turniejach zdobył zaledwie 17 pkt.

Turniej w Cardiff zaliczany jest, oprócz zawodów w Goeteborgu, Kopenhadze i Gelsenkirchen, do cyklu Super Prix. Zwycięzcy tych turniejów spotkają się w dodatkowym wyścigu, z pulą nagród 200 tys. dolarów.

Lista startowa GP Wielkiej Brytanii (w nawiasie numer na plastronie):

1. (2.) Leigh Adams (Australia)
2. (13.) Lukas Dryml (Czechy)
3. (8.) Scott Nicholls (W.Brytania)
4. (12.) Niels K. Iversen (Dania)
5. (9.) Chris Harris (W.Brytania)
6. (4.) Tomasz Gollob (Polska)
7. (15.) Fredrik Lindgren (Szwecja)
8. (7.) Rune Holta (Polska)
9. (16.) Edward Kennett (W.Brytania) - dzika karta
10. (1.) Nicki Pedersen (Dania)
11. (14.) Krzysztof Kasprzak (Polska)
12. (3.) Jason Crump (Australia)
13. (6.) Greg Hancock (USA)
14. (5.) Hans Andersen (Dania)
15. (10.) Andreas Jonsson (Szwecja)
16. (11.) Bjaerne Pedersen (Dania)
    Czołówka klasyfikacji generalnej:
 1. N.
Pedersen        69 pkt
 2. Gollob            58
 3. Crump                   48
 4. Hancock            44
 5. Adams                  42
 6. Andersen            39
 7. Lindgren            39
 8. Jonsson            37
 9. Holta                 33
...
13. Kasprzak            17
14. Jarosław Hampel (Polska)    16
    pozostałe turnieje GP:
2 sierpnia: Praga
16 sierpnia: Malilla
30 sierpnia: Daugavpils
13 września: Bydgoszcz
27 września: Lonigo

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron