Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Biografie arrow Agnieszka Rylik "Lady Tyson"
Agnieszka Rylik "Lady Tyson" Drukuj Email
25.07.2008.
Agnieszka Rylik urodziła się w 1974 roku w Kołobrzegu. W wieku 15 lat zaczęła przygodę ze sportami walki, a dokładniej z kick-boxingiem. Określenie "słaba płeć" w jej przypadku nie do końca znalazło odzwierciedlenie w jej osobie.

Okazało się bowiem, iż Agnieszka doskonale odnalazła się w wydawać by się mogło tej typowo męskiej dyscyplinie sportu. W kick-boxingu zdobyła wszystko co było do zdobycia, łącznie z mistrzostwem świata (zarówno amatorskim, jak i zawodowym).

Ogromne sukcesy w "kicku" sprawiły, że w 2000 roku Rylik zadebiutowała jako profesjonalistka na bokserskim ringu. Jej kariera rozwiajała się równie dobrze, jak w stylach kopanych. Już w czwartym pojedynku zdobyła pas mistrzyni świata federacji WIBF kategorii junior półśredniej. Z czasem dołożyła do swej kolekcji także tytuł WIBO. Na zawodostwie przegrała tylko raz, a jej dynamiczny i widowiskowy styl sprawił, iż jej ringowym przydomkiem stał się "Lady Tyson" lub "Tyson w spódnicy". Agnieszka walczyła ostatnio w 2005 roku, a plany jej ewentualnego powrotu na ring krzyżują kontuzje kolan, z którymi ostatnio się zmaga.

Mimo, że od kilku lat Rylik nie pojawiała się "w klatce" nadal jest osobą popularną i co ważne lubianą. Wystąpiła m.in. w telewizyjnym show "Taniec z gwiazdami", czym zyskała sobie jeszcze większą rzeszę fanów. Oprócz tego na antenie telewizji TVN komentowała gale boksu zawodowego, a ostatnio jest jedną ze stałych prezenterek porannego programu "Dzień Dobry TVN". Ponadto wraz a Albertem Sosnowskim przybliżała podstawy szermierki na pięści w programie "Kuchnia boksu", który emitowany był na antenie TVN Turbo.

Nową pasją Agnieszki stał się poker w zawodowym wydaniu. Bakcyla to tego sportu złapała przy okazji nagrywania reportażu dla telewizji TVN, kiedy to poznała Mike'a Sextona, jednego z najbardziej doświadczonych graczy pokerowych na świecie. Debiut w turnieju zaproponowała jej firma Party Poker. Rylik przyjęła zaproszenie i w ten sposób przy karcianym stoliku zadebiutowała w październiku 2007 roku w Cardiff, od razu odnosząc sukces. Rylik zakwalifikowała się wówczas do półfinału, po drodze pokonując m.in. rutynowanego Dave'a Ulliota. Z każdym startem Agnieszka zbiera cenne doświadczenie i dzięki temu można śmiało napisać, iż obecnie jest najlepszą polską pokerzystką.

Prywatnie Rylik mieszka w Warszawie. Z wykształcenia jest politologiem, jej hobby to kino science-fiction oraz książka. Lubi relaksować się przy muzyce soul oraz spacery z jej ukochanym czworonogiem, suczką Stafford Shire Bullteriera, Larą.

Źródło RylikPoker.com

 
następny artykuł »

Ranking stron