Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Siatkówka arrow Kolejny słynny trener chce prowadzić siatkarską kadrę Polski
Kolejny słynny trener chce prowadzić siatkarską kadrę Polski Drukuj Email
23.09.2008.
 Najpoważniejszymi kandydatami do objęcia schedy po Raulu Lozano wydają się być trener aktualnych mistrzów olimpijskich Hugh McCutcheon i prowadzący Lube Banca Macerata Ferdinando De Giorgi

- Gdybym otrzymał ofertę z Polski, chętnie bym się spotkał z działaczami i porozmawiał. Umowę w USA mam tylko do końca roku" - mówił jeszcze w Pekinie, Hugh McCutcheon. - Wasz kraj jest wspaniały dla siatkówki.

Wygląda na to, że głównym kontrkandydatem Nowozelandczyka będzie Włoch Ferdinando De Giorgi. Władze PZPS oficjalnie nie chcą się wypowiadać na temat konkursu przed wyborami, ale w prywatnych rozmowach ujawniają, że szkoleniowiec Lube Banca Macerata ma wśród działaczy wielu zwolenników. Trudno się zresztą dziwić: w sobotę były rozgrywający fenomenalnej w latach 90. reprezentacji Włoch (trzy tytuły mistrza świata, cztery zwycięstwa w Lidze Światowej) doprowadził swój klub do Superpucharu Włoch, a wcześniej do Pucharu Italii. Odkąd w 2000 roku 47-letni De Giorgi skończył karierę, zdobył jako trener osiem trofeów, łącznie z dwoma Pucharami CEV i mistrzostwem Włoch.

sport.onet.pl ("Dziennik")

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron