Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Formuła 1 arrow F1: podjęto decyzję w sprawie Hamiltona
F1: podjęto decyzję w sprawie Hamiltona Drukuj Email
24.09.2008.
 Trybunał Apelacyjny Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) odrzucił apelację McLarena od kary nałożonej na Lewisa Hamiltona po GP Belgii Formuły 1.

Hamilton, który jako pierwszy minął linię mety wyścigu na torze w Spa-Francorchamps został ukarany doliczeniem do czasu 25 sekund za ścięcie zakrętu i ominięcie szykany co dało mu przewagę nad rywalami. Kara spowodowała, że Hamilton został przesunięty na trzecie miejsce, za Felipe Massę (Ferrari) i Nicka Heidfelda (BMW Sauber).

"Po wysłuchaniu wyjaśnień złożonych przez strony Trybunał uznał, że w przypadku takiej kary (przejazd przez aleję serwisową - red.), zgodnie z artykułem 152. Międzynarodowego Kodeksu Sportowego (ISC) apelacja jest niedopuszczalna" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Dodatkowo Trybunał obciążył kosztami dochodzenia zespół McLaren.

Podano także treść uzasadnienia apelacji złożonej przez McLarena. Czytamy w nim m.in., że na Hamiltona nałożono karę 25 sekund, a nie karny przejazd przez pit lane (tymczasem artykuł 16.3 przepisów F1 mówi o zamianie kar - przejazd przez aleję serwisową i postój w alei serwisowej - na 25 s. w przypadku, gdy do wykroczenia doszło na ostatnich pięciu okrążeniach wyścigu - red.). Ponadto przedstawiciele McLarena sugerowali, że Lewis Hamilton nie odniósł korzyści ze ścięcia szykany - oddał pozycję Kimiemu Raikkonenowi, a ponieważ dysponuje szybszym bolidem - mógł ponownie wyprzedzić rywala...

Na cztery wyścigi przed końcem sezonu Brytyjczyk ma punkt przewagi nad Felipe Massą. Trzeci jest Robert Kubica (BMW Sauber).

- No cóż - nadal prowadzę w klasyfikacji generalnej. Z taką właśnie motywacją przystąpię do niedzielnego wyścigu w Singapurze - zapewnił Hamilton.

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron