Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Siatkówka arrow Wykruszają się kandydaci na trenera kadry...
Wykruszają się kandydaci na trenera kadry... Drukuj Email
26.09.2008.
 Wykruszają się medialni kandydaci na stanowisko trenera męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Po Brazylijczyku Bernardo Rezende odpadł Rumun Stelian Moculescu, który ostatnio prowadził reprezentację Niemiec.

Urodzony w Braszow Stelian Moculescu postanowił wrócić do swoich korzeni i podpisał kontrakt z federacją rumuńską. Męska reprezentacja tego kraju zaliczana jest do trzeciej ligi europejskiej, a w ostatnich eliminacjach mistrzostw Europy przegrała wszystkie mecze z Czechami, Słowacją oraz Ukrainą.

Stelian Moculescu grał w reprezentacji Rumunii w igrzyskach olimpijskich w Monachium, gdzie zajęła ona piąte miejsce. Po ich zakończeniu poprosił o azyl polityczny. Z reprezentacją Niemiec awansował do igrzysk olimpijskich w Pekinie, a z VfB Friedrichshafen wygrał w 2007 roku w Moskwie Ligę Mistrzów, zostawiając w pokonanym polu czołowe zespoły Rosji i Włoch.

Przez wielu ekspertów jest uważany za najlepszego trenera Europy ostatnich lat. Podkreślano, że w VfB "z przeciętnych graczy potrafił stworzyć zespół na miarę europejskiej czołówki."

W tym tygodniu nowy, czteroletni kontrakt z federacją brazylijską na prowadzenie męskiej reprezentacji podpisał Bernardo Rezende.

Rezende i Stelian Moculescu byli w ostatnich tygodniach wymieniani przez polskie media "jako poważni kandydaci na stanowisko trenera męskiej reprezentacji Polski."

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron