Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow MP: kolejny tytuł Małysza, Murańka tuż za podium
MP: kolejny tytuł Małysza, Murańka tuż za podium Drukuj Email
27.09.2008.
 Adam Małysz triumfował w sobotę w letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Na skoczni noszącej jego imię Małysz dwukrotnie poprawiał rekord obiektu uzyskując w pierwszej serii odległość 132 a w drugiej 132,5 metra.

Srebrny medal zdobył Łukasz Rutkowski (127,5 i 128,5 m) a brązowy Marcin Bachleda (124,5 i 122,5 m). Na czwartym miejscu sklasyfikowany został 14-letni Klemens Murańka.

Po finałowym skoku wielokrotny mistrz Polski powiedział, że jest zadowolony z dwóch udanych skoków, które są dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem zimowym. Jak wyjaśnił, letnie przygotowania poświęcone były głównie treningom siłowym, czego efektem były słabsze wyniki w letnich konkursach, a dopiero niedawno zaczął pracować nad techniką skoku.

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron