Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Motosport arrow GP w Lonigo: Pedersen o tytuł, Gollob o podium
GP w Lonigo: Pedersen o tytuł, Gollob o podium Drukuj Email
27.09.2008.
 Już w przedostatnich zawodach cyklu Grand Prix w Lonigo Nicki Pedersen może sobie zapewnić kolejny tytuł mistrza świata w jeździe na żużlu. Duńczykowi wystarczy 21 pkt, by niezależnie od wyniku Australijczyka Jasona Crumpa cieszyć się z obrony tytułu. "Oczko" jest potrzebne Pedersenowi tylko w przypadku, gdy Crump w Lonigo wygra z kompletem punktów. Wówczas przed ostatnim turniejem 11 października w Gelsenkirchen Duńczyk miałby 25 punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem (maksymalnie w każdym turnieju można zdobyć 24 pkt). Są to tylko teoretyczne rozważania, bowiem w praktyce szansa na to, że Pedersen nie zdobędzie złotego medalu, jest bardzo niewielka.

Bardziej interesująco zapowiada się walka o pozostałe dwa miejsca na podium. Kandydatów jest trzech, wśród nich Tomasz Gollob. Crump o siedem punktów wyprzedza Amerykanina Grega Hancocka i o dziewięć Polaka. Piąty w klasyfikacji generalnej Duńczyk Hans Andersen traci do Golloba już 16 pkt i ma niewielkie szanse na podium.
Za plecami najlepszych toczy się walka o miejsce w czołowej ósemce i prawo startu w przyszłorocznym cyklu GP. Obecnie na ósmej pozycji plasuje się Norweg z polskim paszportem Rune Holta, który tylko o jeden punkt wyprzedza Brytyjczyka Scotta Nichollsa i o cztery Szweda Fredrika Lindgrena.

Z "dziką kartą" wystartuje w Lonigo reprezentant gospodarzy Guglielmo Franchetti. Będzie to jego debiut w cyklu GP.

Lista startowa turnieju w Lonigo (w nawiasach numery na plastronach):
 1. (12.) Niels K. Iversen (Dania)
 2. (6.)  Greg Hancock (USA)
 3. (14.) Krzysztof Kasprzak (Polska)
 4. (9.)  Chris Harris (W.Brytania)
 5. (11.) Bjaerne Pedersen (Dania)
 6. (15.) Fredrik Lindgren (Szwecja)
 7. (10.) Andreas Jonsson (Szwecja)
 8. (1.)  Nicki Pedersen (Dania)
 9. (2.)  Leigh Adams (Australia)
10. (4.)  Tomasz Gollob (Polska)
11. (8.)  Scott Nicholls (W.Brytania)
12. (3.)  Jason Crump (Australia)
13. (7.)  Rune Holta (Polska)
14. (16.) Guglielmo Franchetti (Włochy) - dzika karta
15. (13.) Lukas Dryml (Czechy)
16. (5.)  Hans Andersen (Dania)sport.onet.pl (PAP)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron