Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Piłka nożna arrow LM: rewelacyjna postawa "skazanych na pożarcie"
LM: rewelacyjna postawa "skazanych na pożarcie" Drukuj Email
02.10.2008.
 Debiutujące w piłkarskiej Lidze Mistrzów zespoły Anothosis Famagusta z Cypru i rumuński CFR Cluj pozostają niepokonane po dwóch kolejkach rozgrywek. Komplet punktów w grupach A-D mają: Atletico Madryt, Liverpool i Barcelona, którą od porażki w Doniecku z Szachtarem uchronił Argentyńczyk Lionel Messi.

Mistrzowie Cypru udowodnili, że na własnym boisku potrafią być groźni dla teoretycznie silniejszych rywali, szczególnie, gdy są to drużyny... greckie. W kwalifikacjach wyeliminowali Olympiakos Pireus, a w 2. kolejce fazy grupowej pewnie ograli Panathinaikos Ateny 3:1.

Do 63. minuty w zespole gospodarzy, który już po kwadransie prowadził 2:0, występował Łukasz Sosin.

W drugim spotkaniu grupy B Inter Mediolan, po miernym widowisku, zremisował z Werderem Brema 1:1. Wyrównującą bramkę dla gości uzyskał Peruwiańczyk Claudio Pizarro, który jeszcze niedawno występował w ekipie mistrza Włoch.

W grupie A po cztery punkty w dwóch spotkaniach zdobyły Chelsea Londyn i ... CFR Cluj. W meczu tych drużyn w Rumunii nie padły w środę bramki. "The Blues" stracili w tym meczu na dłuższy okres napastnika Didiera Drogbę, który uszkodził więzadła w kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze.

Wygrała natomiast Roma, która na wyjeździe pokonała Girondins Bordeaux 3:1. Prowadzenie zapewnił "Żyrondystom" Yoann Gourcuff w 18. minucie, ale w 36. czerwoną kartką został ukarany jest kolega z zespołu Brazylijczyk Henrique. W drugiej połowie goście wykorzystali liczebną przewagę i zdobyli trzy gole, z czego dwa były autorstwa Brazylijczyka Julio Baptisty.

Do ostatnich sekund gry ważyły się losy spotkania Szachatara Donieck z Barceloną. Gospodarze prowadzili do 87. minuty, kiedy wyrównał Lionel Messi, a w czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry Argentyńczyk zapewnił gościom wygraną. Chwilę wcześniej pojawił się na boisku Mariusz Lewandowski (Szachtar).

W drugim meczu grupy C Sporting Lizbona pewnie wygrał z FC Basel 2:0.

Tabeli grupy D przewodzą z kompletem punktów Atletico Madryt i Liverpool. Ekipa z Hiszpanii pokonała 2:1 Olympique Marsylia, a "The Reds" wygrali 3:1 z PSV Eindhoven. Piłkarze z Liverpoolu strzelili pod wodzą Rafaela Baniteza już 102 gole w LM.

We wtorek drugie zwycięstwo w obecnej edycji LM odniósł Real Madryt, który pokonał w Sankt Petersburgu Zenit 2:1. Jednego goli zdobył dla "Królewskich" Holender Ruud van Nistelrooy, który po raz 55. wpisał się na listę strzelców w LM.

Historyczny - pierwszy - punkt w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów zdobył białoruski zespół BATE Borysów, remisując w Mińsku z Juventusem Turyn 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale jeszcze przed przerwą do ich bramki dwukrotnie piłkę skierował Vincenzo Iaquinta.

Z Polaków na boisku pojawili się we wtorek tylko Artur Boruc z Celtiku Glasgow i Marek Saganowski z AaB Aalborg. Mistrzowie Szkocji przegrali 0:1 z hiszpańskim Villarreal, a ekipa duńska uległa 0:3 Manchesterowi Utd.

Efektowną wygraną zanotował Arsenal Londyn, z Łukaszem Fabiańskim jako rezerwowym bramkarzem, który pokonał FC Porto 4:0, a golami podzielili się Holender Robin van Persie i reprezentant Togo Emmanuel Adebayor.