Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow PŚ w skokach: będzie turniej drużyn
PŚ w skokach: będzie turniej drużyn Drukuj Email
03.10.2008.
 W dniach 6-15 lutego 2009 roku po raz pierwszy w Pucharze Świata w skokach narciarskich odbędzie się cykl trzech zawodów drużynowych, a zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzyma nagrodę w wysokości stu tysięcy euro. Konkursy odbędą się w niemieckich miejscowościach Willingen, Klingenthal i Oberstdorf.

O wprowadzeniu nowego cyklu rywalizacji do kalendarza Pucharu Świata zdecydowała komisja skoków Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podczas posiedzenia w Zurychu.

- Z większą troską trzeba podejść do rywalizacji drużynowej, by wzmóc wśród kibiców identyfikację z własnymi reprezentacjami i więzi narodowe między zawodnikami - wyjaśnił dyrektor cyklu PŚ w skokach narciarskich Walter Hofer.
7 i 8 lutego 2009 w Willingen skoczkowie rywalizować będą w zawodach indywidualnych i drużynowych, 11 lutego we wracającym do pucharowej karuzeli po 23 latach Klingenthal odbędzie się konkurs drużynowy, a trzy i cztery dni później na mamucie w Oberstdorfie również odbędą się zawody indywidualne, jak i drużynowe.

Najbliższy cykl zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w dniach 27-30 listopada w fińskim Kuusamo.

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron