Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Piłka nożna arrow Zawłocki: to kpina z Trybunału Arbitrażowego, prawa i kibiców
Zawłocki: to kpina z Trybunału Arbitrażowego, prawa i kibiców Drukuj Email
03.10.2008.
 - W poniedziałkowej, jako kurator PZPN, wydałem szereg decyzji. We wtorek zebrał się Zarząd PZPN i postanowił ich nie respektować. To kpina z Trybunału Arbitrażowego, z polskiego prawa i z kibiców - powiedział na konferencji prasowej kurator PZPN, Robert Zawłocki.

- O tej sytuacji postanowiłem powiadomić Trybunał Arbitrażowy - dodał.

- Mnie mianował Trybunał Arbitrażowy, a nie minister sportu. Dlatego rozmowy między ministrem, a członkami Zarządu, mnie nie interesują - powiedział Zawłocki. - To nie jest kwestia interpretacji, to wynika z prawa - w tej chwili minister spotyka się z osobami prywatnymi, gdyż Zarząd PZPN jest zawieszony.
- Ja jako kurator nie kieruję się obyczajami panującymi w FIFA i UEFA, ja kieruję się przepisami polskiego prawa. Nie zrezygnuję z funkcji kuratora. Moją kompetencję określa status PZPN i decyzja Trybunału Arbitrażowego - dodał Zawłocki.

- Wszelkie decyzje wydawane przez Zarząd PZPN trzeba traktować jako nieważne, gdyż Zarząd od poniedziałku nie funkcjonuje - powtórzył po raz kolejny kurator.

Na pytanie, czy robienie porządku kosztem ewentualnego wycofania reprezentacji z eliminacji MŚ i klubów europejskich pucharów jest zasadne, powiedział, że nie jemu to oceniać.

sport.onet.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron