Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Piłka nożna arrow Wiadomo, co zawiera propozycja PZPN
Wiadomo, co zawiera propozycja PZPN Drukuj Email
06.10.2008.
 Dziennik.pl dotarł do planu porozumienia pomiędzy PZPN a ministrem sportu. Propozycja brzmi tak: PZPN uznaje wszystkie uwagi ministra, które były podstawą wniosku o wprowadzenie kuratora. Prace naprawcze w PZPN będzie nadzorowała niezależna komisja wyborcza. Działacze ze związku piłkarskiego chcą też, by minister wycofał z PZPN kuratora tymczasowego, Roberta Zawłockiego.

W skład niezależnej komisji wyborczej weszliby: Adam Giersz, Michał Kleiber, Jerome Champagne i jeden przedstawiciel UEFA. Kiedy komisja rozpocznie swoje prace, z PZPN zniknie tymczasowy kurator Robert Zabłocki - taka jest propozycja związku.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki po zapoznaniu się z propozycją działaczy PZPN poinformował, że około godz. 14-15 zostanie w tej sprawie wydany komunikat.
Szef resortu powiedział, że przeczytał propozycję działaczy PZPN, ale nie chciał jej oceniać. Dodał, że ministerstwo skierowało już do piłkarskiej centrali odpowiedź w tej sprawie.

W poniedziałek o godz. 12 mija termin ultimatum postawionego Polsce przez Międzynarodową Federację Piłkarską. FIFA zażądała uchylenia decyzji o powołaniu kuratora i przywrócenia statutowych władz PZPN; w przeciwnym razie mogą zostać odwołane najbliższe mecze reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata z Czechami i Słowacją (11 i 15 października).

sport.onet.pl (dziennik.pl)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron