Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Piłka nożna arrow Wynegocjowano porozumienie, oczekiwanie na akecptację FIFA
Wynegocjowano porozumienie, oczekiwanie na akecptację FIFA Drukuj Email
06.10.2008.
 Według kierującego Niezależną Komisją Wyborczą prof. Michała Kleibera, osiągnięto porozumienie w sprawie sporu wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej. W poniedziałek jego akceptację mają ogłosić zarówno Ministerstwo Sportu i Turystyki, jak władze światowego futbolu.

- Osiągnięto pewien konsensus w sprawie sporu wokół PZPN. Szansę na jego realizację oceniam na 90 procent - powiedział prowadzący negocjacje Michał Kleiber, który jako przedstawiciel prezydenta RP kieruje pracami Niezależnej Komisji Wyborczej.

Jej powołanie w marcu 2007 roku, także z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu, FIFA i UEFA, miało doprowadzić do wyborów nowych władz PZPN. Teraz komisja ma czuwać nad usunięciem uchybień w prawie związkowym.
- Myślę, że kibice mogą ze spokojem myśleć o najbliższych meczach reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata z Czechami i Słowacją - dodał prof. Kleiber.

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron