Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Siatkówka arrow Rozpoczynają się rozgrywki PlusLigi Siatkarzy
Rozpoczynają się rozgrywki PlusLigi Siatkarzy Drukuj Email
10.10.2008.
 Piątkowym meczem AZS UWM Olsztyn - Jadar Radom rozpoczną się rozgrywki PlusLigi siatkarzy. Dwa dni później beniaminek ekstraklasy Trefl Gdańsk spotka się z obrońcą tytułu PGE Skrą Bełchatów.

- PGE Skra, Asseco Resovia Rzeszów oraz Jastrzębski Węgiel są głównymi kandydatami do zdobycia mistrzostwa kraju - powiedział prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Artur Popko. - Mają zdecydowanie najsilniejsze składy.

W PGE Skrze Bełchatów do tej klasy graczy jak Stephane Antiga (Francja) i Daniel Pliński doszli byli i obecni reprezentanci Polski Piotr Gacek, Dawid Murek, Bartosz Kurek i Marcin Możdżonek oraz mistrz Europy hiszpański rozgrywający Miguel Falasca. Na stanowisku trenera pozostał Daniel Castellani.

W Asseco Resovii Rzeszów do Pawła Papke, Krzysztofa Ignaczaka oraz Ihosvany Hernandeza (Kuba) dołączyli olimpijczycy z Pekinu Paweł Woicki, Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika oraz Fin Mikka Oivanen. Trenerem został Serb z włoskim paszportem Lubomir Travica, szkoleniowiec legitymujący się CV z najwyższej półki.

W Jastrzębskim Węglu nowymi graczami będą m.in. Holender Nico Freriks, Australijczyk Beniamin Hardy oraz Francuz Guillaume Samica. Grali w swoich reprezentacjach kraju, mogą znaleźć zatrudnienie w najlepszych klubach świata. Z Robertem Prygielem, Patrykiem Czarnowskim czy Wojciechem Jurkiewiczem włoski trener Roberto Santilli jest w stanie stworzyć zespół nawet na miarę mistrzostwa kraju.

W opinii wiceprezesa PZPS d/s szkoleniowych Waldemara Wspaniałego faworytem w sezonie 2008/09 jest PGE Skra Bełchatów. - Ten zespół można teraz porównać do roli Mostostalu jaką odgrywał on na początku 21. wieku - powiedział. - Trzy tytuły mistrza Polski z rzędu, dwa Pucharu Polski - tym mogą pochwalić się zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla w Polskiej Lidze Siatkówki oraz trzema turniejami Final Four europejskich rozgrywek.

Od sezonu 2000/01 rozgrywki ekstraklasy nazywały się Polska Liga Siatkówka. Teraz będzie to PlusLiga. W kwietniu Polkomtel S.A., operator sieci Plus i Sami Swoi, podpisał pięcioletnią umowę z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. i został sponsorem tytularnym tych rozgrywek.

- Rozgrywki PlusLigi oraz startującej tydzień później PlusLigi Kobiet będą transmitowane przez Polsat - powiedział Artur Popko. - Gdy dojdą jeszcze mecze europejskich pucharów to praktycznie codziennie będzie można zobaczyć relację z jednego spotkania.

Program I kolejki PlusLigi:

piątek
AZS UWM Olsztyn - Jadar Radom (18.00)

sobota
Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle (15.00)
Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz (17.00)

niedziela
Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów (15.00)

poniedziałek
Domex Tytan AZS Częstochowa - J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Częstochowska (18.00).

sport.onet.pl (PAP)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron