Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Formuła 1 arrow Rywalom puszczają nerwy, wielka szansa Kubicy
Rywalom puszczają nerwy, wielka szansa Kubicy Drukuj Email
14.10.2008.
 Rok temu Lewis Hamilton (McLaren) w dziecinny sposób pozbawił się mistrzostwa świata, ale nie wyciągnął z tego wniosków. Znów zaczynają mu puszczać nerwy.

 Błędy popełnia także wicelider klasyfikacji generalnej kierowców Felipe Massa (Ferrari). Dzięki temu na dwa wyścigi przed końcem sezonu Robert Kubica (BMW Sauber) wciąż ma szanse na mistrzowski tytuł.
Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? Rywalizacja Hamiltona z Massą i ich błędy mogą zwiększyć szanse Kubicy, ale szanse Polaka na mistrzostwo są czysto teoretyczne. Bolid BMW Sauber znacznie ustępuje szybkością McLarenom i Ferrari – strata dochodzi nawet do 0,7 sekundy na okrążeniu, a ostatnio lepszym tempem jeżdżą także samochody Renault, Toyoty czy nawet Toro Rosso.

Po wyścigu na Fuji padały jednak opinie, że przy tylu błędach czołowej dwójki to właśnie Kubica najbardziej zasługuje na mistrzowski tytuł.

sport.onet.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron