Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow "Nie jest błyskotliwy, to dobry rywal dla Gołoty"
"Nie jest błyskotliwy, to dobry rywal dla Gołoty" Drukuj Email
16.10.2008.
 Jeśli wszystko dobrze się ułoży to przed świętami Bożego Narodzenia Tomasz Adamek i Andrzej Gołota mogą zdobyć pasy mistrzów świata prestiżowych federacji.


Wydaje się, że "Góral" ma krótszą drogę do tytułu IBF w wadze junior ciężkiej. Tomek musi "tylko" pokonać Steve'a Cunninghama podczas walki, która odbędzie się 11 grudnia w Newark.

W przyszłym tygodniu do USA leci Andrzej Gmitruk. To właśnie z nim Adamek opracuje plan taktyczny na walkę z Cunninghamem.

- Bierzemy się do ostrej pracy. Mamy już listę sparingpartnerów - mówi Gmitruk, który znowu chce doprowadzić "Gorala" do mistrzowskiego pasa (Adamek był już mistrzem WBC w kategorii półciężkiej).

O wiele trudniejsze zadanie ma Gołota. Polak ma się najpierw zmierzyć z Rayem Austinem. Walka jest zaplanowana na 7 listopada w chińskim Chengu przy okazji kongresu federacji WBC. Ostatnio pojawiła się informacja, że sześć tygodni później, 20 grudnia, Gołota będzie się bił w Nowym Jorku z Nikołajem Wałujewem o pas WBA.

- Gołota ma spore szanse w walce z rosyjskim olbrzymem - twierdzi Jerzy Kulej.

Podobnego zdania jest trener Adamka, Andrzej Gmitruk: - Wałujew ma świetne warunki fizyczne, ale nie jest błyskotliwy. Sądzę, że to dobry rywal dla Gołoty.

sport.onet.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron