Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.

Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).

Strona główna arrow Boks arrow Turniej bokserski o Puchar Starosty Powiatu Złotowskiego
Turniej bokserski o Puchar Starosty Powiatu Złotowskiego Drukuj Email
24.10.2008.
Turniej bokserski o Puchar Starosty Powiatu Złotowskiego zgromadził 75 zawodników w tym 14 z chojnickich sekcji.

Pięć złotych i trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy Boxing Team Chojnice. Dwa krążki z najcenniejszego kruszcu przywiozły do domu Patrycja Danielewska (młodziczka 57 kg) i Sandra Rybakowska (juniorka 52 kg). Ta pierwsza pokonała w finale Elżbietę Felską z UKS Ósemka Chojnice/Gmina Kościerzyna, a Sandra już w pierwszej rundzie przez RSC wygrała z Anną Janusz z Obry Zbąszyń. Swoje walki finałowe wygrali trzej koledzy klubowi Patrycji i Sandry: Piotr Gruchała (adept 42 kg) pokonał przez RSC Bartosza Pawlaka ze Sparty Złotów, Rafał Kuczkowski wygrał 2:1 na punkty z Adamem Krasińskim (Wera-Tur Łódź), a Sebastian Butkiewicz pokonał walkowerem Adriana Bałoszczyka z Obry. W półfinałach polegli trzej inni zawodnicy Boxing Team: Kuba Wijata (młodzik 44,5 kg), Bartosz Kiedrowski i Dominik Zalewski (obaj kadet 66 kg).

Dwa złote medale wywalczyli w ringu pięściarze UKS Ósemka/Gmina Kościerzyna: Miłosz Kulaszewski (adept 36 kg) zwyciężył w finałowej walce z Cezarym Burakiem (Bukowina Wałcz), a Daniel Lewiński (kadet 48 kg) pokonał Tomasza Włodarczyka (Olimpia Poznań). Kamil Kulaszewski (kadet 54 kg) w półfinale zwyciężył z reprezentantem gospodarzy Maciejem Wójcikiem, ale odniósł kontuzję prawego łokcia i nie został dopuszczony przez lekarza zawodów do niedzielnego finału. Brązowe medale zdobyli też Adrian Szafler (kadet 57 kg) i Rami Al Dahhan (kadet 66 kg).

« poprzedni artykuł   następny artykuł »