Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Bronson i O'Brien The Dreamteam
Bronson i O'Brien The Dreamteam Drukuj Email
30.10.2008.
 -23. Taki wynik uzyskali zwycięzcy PGA Cup Teamplay na Rosa Private GC. Peter Bronson i Mike O’Brien dali popis świetnej gry i współpracy podczas ostatniego turnieju zawodowego w tym sezonie.

Prowadzili od samego początku. W pierwszej rundzie rozegranej w poniedziałek grając z parą Maciej Zakrzewski i Emil Wójcik w formacie texas scramble uzyskali wynik –10. Po południu tego samego dnia rozpoczęli kolejną rundę greensome zakończoną dzisiejszego ranka. Osiągnięty w niej rezultat wyniósł 67 uderzeń. Ostatni fourball, grając z Marcinem Stelmasiakiem i Jakubem Ufnalem, zakończyli z wynikiem 64.

Czy najlepsi zawodnicy PGA Polska (Bronson zajmuje pierwsze a O’Brien drugie miejsce w rankingu PGA Polska) tworzą zgrany  i niepokonany team?

„Na to wygląda. Znamy się i lubimy z Peterm bardzo długo, ufamy sobie. Do każdego uderzenia mamy takie podejście jakbyśmy razem uderzali, niezależnie od tego czy to moje birdie czy jego, czy gramy jedną piłką czy dwiema, traktujemy wszystko jako wynik drużyny. Mieliśmy różne taktyki na różne formaty i zazwyczaj podejmowaliśmy dobre decyzje.”

„Jesteśmy z Mikiem bardzo podobnymi osobowościami i popełniamy podobne błędy, np. obaj dążmy do perfekcji i jesteśmy wobec siebie krytyczni. Graliśmy bardzo dobrze, jedynie dzisiaj bywały momenty, kiedy jeden z nas grał nieco słabiej niż drugi, ale w takiej sytuacji znając swoje mocne i słaby strony możemy sobie nawzajem pomóc, dać sobie jakąś radę, czasem zażartować, a czasem powiedzieć: ‘stary, przecież potrafisz zrobić to lepiej’. Mieliśmy prostą strategię – ja uderzałem pierwszy i puttowałem ostatni, ponieważ Mike gra bardziej ryzykowanie i bardziej popisowo”.

Mike i Peter są trenerami Kadry Narodowej Juniorów. Ich wypracowane zwycięstwo może być również dobrą szkołą dla najmłodszych golfistów.    

Drugie miejsce wywalczył duet Marcina Stelmasiaka i Jakuba Ufnala. W texas scramble zagrali 5 uderzeń poniżej par, w greensome 1 powyżej par, a w fourball -6. ich łączny rezultat wyniósł 10 uderzeń poniżej par.

Na trzecim miejscu znaleźli się Jakub Ossowski i Max Sałuda. Ich ostateczny rezultat (67, 75, 66) wyniósł 8 uderzeń poniżej par.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron