Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Nadal nie zagra w Masters Cup
Nadal nie zagra w Masters Cup Drukuj Email
03.11.2008.
 Numer jeden światowego tenisa - Hiszpan Rafael Nadal wycofał się z powodu kontuzji z udziału w kończącym sezon turnieju Masters Cup w Szanghaju.
- To był dla mnie długi i trudny sezon. Osiągnąłem wielkie sukcesy zawodowe, a także cieszę się szczęściem osobistym. Niestety kalendarz zawodów jest tak napięty, że ciężko jest przez cały rok grać na najwyższym poziomie - napisał Nadal na swojej stronie internetowej. - Osiągnąłem swój cel - zostałem tenisistą numerem jeden na świecie. Niestety czuję już skutki gry, a nie chcę narażać swojego zdrowia. Nie jest to jednak łatwa decyzja - turniej w Szanghaju to przecież jeden z najważniejszych na świecie. Żałuję, że nie spotkam się z chińskimi kibicami, którzy zawsze wspaniale mnie traktują - dodał.

Nadal, dziękując za wsparcie, podkreślił, że chce podreperować zdrowie przez zbliżającym się finałem Pucharu Davisa, w którym Hiszpania zmierzy się na wyjeździe z Argentyną.

W poprzednim tygodniu Nadal z powodu urazu wycofał się w trakcie turnieju ATP w paryskiej hali Bercy.

Zawody w Szanghaju rozpoczną się w niedzielę i weźmie w nich udział ośmiu czołowych tenisistów oraz osiem czołowych par deblowych - w tym Polacy Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg. W miejsce Nadala grać będzie Francuz Gilles Simon.

(Onet.pl)
 
następny artykuł »

Ranking stron