Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow Dwie Sandry będą walczyć o wyjazd na mistrzostwa
Dwie Sandry będą walczyć o wyjazd na mistrzostwa Drukuj Email
05.11.2008.
Jutro w Cetniewie rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w boksie, które potrwa do 20 listopada. Wcześniej polskie pięściarki szlifowały formę na obozach w Grudziądzu i Karpaczu. Juniorki przygotowują się do Mistrzostw Europy w Bułgarii, a seniorki do Mistrzostw Świata w Chinach. O miejsce w kadrze na tę pierwszą imprezę walczy mistrzyni Polski
juniorek - Sandra Rybakowska z Boxing Team Chojnice (waga 52 kg), a w drugim turnieju wystąpić ma Sandra Kruk z Kontry Elbląg (waga 60 kg), brązowa medalistka mistrzostw Unii Europejskiej.

Obie znalazły się w gronie 21 zawodniczek, które trenerzy Leszek Piotrowski, Krzysztof Kucharzewski, Marek Węgierski i Karol Charbos. Skład reprezentacji: Jagoda Karge, Łuczak Oliwia, Sylwia Kusiak (wszystkie Wda Świecie), Karolina Michalczuk (Paco Lublin), Karolina Graczyk (Zagłębie Konin), Aleksandra Paczka (BKS Gorzów Wielkopolski), Ewa Piątkowska (Gwardia Warszawa), Justyna Sroczyńska (Górkin Lublin), Aneta Stefaniak, Izabela Karamuz (obie Pomorzanin Toruń), Beata Leśnik (KS Nowy Sącz), Magdalena Stelmach (Carbo Gliwice), Lidia Fidura (Walka Zabrze), Katarzyna Brodacka, Agnieszka Chuda, Kamila Witwicka (wszystkie Scorpion Szczecin), Katarzyna Krukowska (MOSM Tychy), Karolina Bagnowska (Cristal Białystok), Marta
Leszner (Wera-Tur Łódź), Sandra Rybakowska (Boxing Team Chojnice), Sandra Kruk (Kontra Elbląg).

ME odbędą się w stolicy Bułgarii Sofii, a MŚ w stolicy Chin, Pekinie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron