Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Sport Evolution dla WOŚP
Sport Evolution dla WOŚP Drukuj Email
21.11.2008.
Agencja Sport Evolution zorganizuje bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w Warszawie 11 stycznia podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2009 roku odbędzie się już trzecia edycja tego biegu. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi opinii społecznej i mediów na problemy niemal dwumilionowej społeczności polskich diabetyków, czyli osób chorych na cukrzycę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat aktywnie angażuje się w pomoc cukrzykom, głownie poprzez swój Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. W jego ramach zakupiono i rozdano dzieciom w wieku 0 – 10 lat ponad 3000 osobistych pomp insulinowych. Stawia to nasz kraj na pierwszym miejscu na świecie pod kątem leczenia tak małych dzieci osobistymi pompami insulinowymi (najmłodszy pacjent podłączony do pompy miał 2 tygodnie).

- Akcja „Policz się z cukrzycą” to przedsięwzięcie, w które chcemy zaangażować wszystkich producentów żywności w Polsce. Już od niemal trzech lat przekonujemy ich, by na opakowaniach wszystkich produktów spożywczych umieszczali informacje pomagające cukrzykom odpowiednio dawkować sobie insulinę. Dla 2 milionów osób cierpiących na tę chorobę w Polsce, jest to kolosalne ułatwienie życia – mówi Jurek Owsiak.

- Jesteśmy zaszczyceni, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie nam powierzyła organizację tego biegu. Przyjęliśmy tę propozycję bez chwili wahania – mówi Darek Pawelec, event manager w agencji Sport Evolution.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się w niedzielę, 11 stycznia. Pięciokilometrowa trasa tego biegu będzie prowadzić historycznymi ulicami Warszawy m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem oraz ul. Marszałkowską i al. Jerozolimskimi z metą pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Oficjalne zapisy do biegu rozpoczną się 1 grudnia br. na stronie www.wosp.org.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron