Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Jedynka dla Edyty Ropek!
Jedynka dla Edyty Ropek! Drukuj Email
08.12.2008.
Edyta Ropek została tegoroczną laureatką prestiżowej nagrody środowisk wspinaczkowych „Jedynka”. Podczas uroczystej gali, ostatniego dnia Krakowskiego Festiwalu Górskiego, zaprezentowano sześć finałowych nominacji i wyłoniono z pośród nich zwycięzcę!Wśród wybitnych osiągnięć 2008 roku znalazły się dokonania następujących osób i zespołów wspinaczkowych: Kingi Baranowskiej, zespołu Michał Król, Andrzej Sokołowski, Przemek Wójcik; Edyty Ropek, Piotra Morawskiego, zespołu Wojciech Kurz, Artur Magiera, Paweł Wyciślik, zespołu Sławomir Cyndecki i Karolina Adamowska.

Spośród finalistów kapituła nagrody, w myśl znaczenia słów: „Jedno środowisko, jedna nagroda”, wybrała jedno, najwybitniejsze Polskie dokonanie 2008 roku w dziedzinie szeroko pojętej wspinaczki i alpinizmu.

Oficjalny werdykt kapituły, nie bez przypadku, ogłosili Andrzej Marcisz i Krzysztof Pankiewicz. Laureatką tegorocznej Jedynki, została Edyta Ropek, której sukcesy w pucharze świata w konkurencji wspinaczki na czas zostały docenione przez środowisko wspinaczkowe!

Edyta nie kryła zaskoczenia, odbierając nagrodę z rąk doświadczonego alpinisty Leszka Cichego, powiedziała: „Jestem naprawdę wzruszona, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Stałam już na podium pucharów świata, mistrzostw Świata i Europy, ale ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ jest przyznawana przez Was, przez środowisko wspinaczy.” Laureatka podziękowała członkom kapituły i internautom, którzy oddali na nią swoje głosy.

Tuż po uroczystej gali, Edyta sama przyznała, „Wiedziałam, że coś się jest nie tak, jak zobaczyłam dwóch czasówkarzy mających ogłosić werdykt (Andrzeja i Krzysztofa), wtedy poczułam lekkie zdenerwowanie. Przez cały czas byłam przekonana, że nagrodzone zostanie któreś z dokonań górskich!”
Jak sama później wyznała: „Byłam kompletnie zaskoczona, nie spodziewałam się. Brakowało mi słów, by wyrazić moją radość i wdzięczność za to wyróżnienie. Zapomniałam nawet podziękować tym, którzy mi pomogli osiągnąć to do czego doszłam”

Uzupełniając, Edyta pragnie podziękować Polskiemu Związku Alpinizmu, który od wielu lat promuje wspinanie sportowe, wspiera zawodników i zawodniczki tej dyscypliny, Prezydentowi Miasta Tarnowa, Panu Ryszardowi Ścigale, który poprzez przyznane stypendium sportowe wspiera starty Edyty i wspinaczy z Tarnowa, dystrybutorowi marki Five Ten, firmie 8a.pl, a także tym wszystkim osobom, bez których cennej pomocy nie udało by się zajść tak daleko. W szczególności dwóm trenerom, Sebastianowi Dembickiemu i Arkadiuszowi Kamińskiemu.

Tego dnia, Edyta zwyciężyła również w konkursie skoku do chwytu, który rozegrany został przy okazji imprez towarzyszących Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron