Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Adam Małysz załamany
Adam Małysz załamany Drukuj Email
30.12.2008.

Po konkursie w Oberstdorfie Adam Małysz jest załamany i bezradny. Czy jeden z największych zawodników w historii już nigdy nie wróci do wielkiego skakania?

Wystarczył jeden konkurs, by Adam Małysz stracił szanse na dobry wynik w tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. - Takie wyniki odbierają mi ochotę na skakanie - przyznał po zawodach w Oberstdorfie, gdzie zajął 27. miejsce.

 

Trudno mi powtarzać to samo, ale nic się nie zmienia. Nie mogę odnaleźć właściwej techniki. Fizycznie jestem mocny, ale nic z tego nie wynika. Nie mogę nic zrobić. Jestem tu, gdzie jestem i choćbym się uparł, nie daję rady nic poprawić - przyznaje się do bezradności nasz najlepszy skoczek.

Swój drugi skok Małysz skomentował jednym słowem: - Załamka. Po chwili dodał, że osiągane ostatnio wyniki są dołujące. - Nie chce mi się skakać w taki sposób, jak robię to teraz. Jestem przekonany, że stać mnie na dużo więcej i tego oczekuję. Nie jestem źle przygotowany psychicznie. Ale dawno nie czułem się tak jak teraz. Jestem spokojny, a jednocześnie głodny sukcesu. Być może mi to przeszkadza - zastanawia się nasz mistrz.

 

( źródło: sport.wp.pl )

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron