Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Sporty zimowe arrow Małysz nie wystąpi w Bischofshofen!
Małysz nie wystąpi w Bischofshofen! Drukuj Email
05.01.2009.
Adam Małysz i Marcin Bachleda nie wystąpią we wtorkowym konkursie Pucharu Świata w skokach w Bischofshofen, zamykającym 57. Turniej Czterech Skoczni - poinformował w poniedziałek sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

"Po raz drugi opuszczam turniej w jego trakcie i po raz drugi nie jest to dla mnie łatwy moment. W żadnym z trzech konkursów tegorocznego turnieju nie osiągnąłem jednak wyniku, który byłby dla mnie satysfakcjonujący, a na dodatek brakuje w moich skokach stabilizacji. Są dobre próby na treningach, czy w kwalifikacjach, a słabsze w zawodach" - powiedział Małysz.

"To dlatego wraz z trenerami postanowiłem, że jeszcze przed zawodami w Bischofshofen wyjadę do domu. Potrzebuję odpoczynku, spokoju, chwili wyciszenia. Chciałbym, aby zarówno kibice jak i media zrozumiały całą sytuację i nie robiły wokół tego wielkiej sensacji. Wierzę, że podjęta decyzja jest słuszna i przyniesie oczekiwane efekty już w czasie Pucharu Świata w Zakopanem oraz najważniejszej dla mnie imprezy sezonu, czyli mistrzostw świata w Libercu" - dodał.

Decyzję o wycofaniu z turnieju Małysza i Bachledy podjęli w niedzielę późnym wieczorem, już po przyjeździe do St. Johann, trenerzy polskiej reprezentacji. Skoczkowie wrócili więc do domów, gdzie będą trenować i przygotowywać się do konkursów PŚ w Zakopanem, zaplanowanych w dniach 15-17 stycznia.

"Po treningach w Oberstdorfie oczekiwaliśmy stabilizacji skoków Adama. W czasie kolejnych konkursów turnieju widać było jednak, że do osiągnięcia pełnej stabilizacji brakuje kilku równie dobrych treningów jak w Oberstdorfie. Poza tym miejsca jakie zajmował w zawodach nie były satysfakcjonujące, ani dla nas jako trenerów, ani dla samego zawodnika. Dlatego postanowiliśmy nie marnować czasu i wycofaliśmy go z ostatniego konkursu" - podkreślił trener kadry Łukasz Kruczek.

W popołudniowych kwalifikacjach do konkursu ich miejsce zajmą Łukasz Rutkowski i Maciej Kot, najlepsi zawodnicy z ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego.

"Długo zastanawialiśmy się, czy obok Łukasza ma w Bischofshofen skakać także Maciej, który po słabszym początku sezonu wraca do lepszej dyspozycji, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że tak, gdyż przed Pucharem Świata w Zakopanem jest to dla niego jedyna możliwość sprawdzenia się w zawodach najwyższej rangi" - dodał Kruczek.

Sztab trenerski zdecydował również, że po Turnieju Czterech Skoczni reprezentacja wróci do kraju i dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy polscy skoczkowie wystąpią w najbliższy weekend w zawodach PŚ w Bad Mitterndorf.

Po trzech konkursach TCS Małysz zajmuje w nim 24. pozycję, natomiast w klasyfikacji generalnej PŚ znajduje się dwie lokaty niżej.

źródło: www.sport.wp.pl 

 
następny artykuł »

Ranking stron