Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Boks arrow "Wojenny" powrót Snarskiego
"Wojenny" powrót Snarskiego Drukuj Email
03.04.2009.
Po dwóch bardzo zaciętych, ale zakończonych porażkami bojach na ring wraca Dariusz Snarski.
Olimpijczyk z Barcelony nie zamierza bowiem kończyć kariery w tak pechowym stylu, jak to miało miejsce w grudniu w czasie walki o pas IBC. Wystarczy przypomnieć, że przed przerwaniem pojedynku z Kiilu (z powodu kontuzji Darka) białostocczanin prowadził na kartach punktowych dwóch sędziów.

Podczas sobotniej gali w MOTELU ATLANTA w Jeżewie Starym (poczatek o 19.30), zorganizowanej przez BOXING PRODUCTION i RING STAR kierowaną przez znakomitego trenera Stanisława Wąsowskiego Snarski zmierzy się z walecznym Konstantinem Sakarą. Łotysz ma na swoim koncie dwa zażarte starcia z Krzysztofem Cieślakiem i dlatego możemy spodziewać się sześciu rund ringowej wojny.  
 
Na początku gali odbędą się 3 walki pod patronatem fundacji Dariusza Michałczewskiego „Równe Szanse”. Wystąpi m. in. Krystian Sielawa (mistrz Polski juniorów i stypendysta wspomnianej fundacji). Przeciwnikami Polaków będą pięściarze zza wschodniej granicy - z Białorusi i z Litwy (wychowankowie medalisty największych imprez, Witalisa Karpaczauskasa).
 
Po pojedynkach stypendystów „Tygrysa” dojdzie do trzech starć seniorów. M. in. Michał Syrowatka i Piotr Sielawa skrzyżują rekawice z zawodnikami z Litwy.
 
Później nadejdzie czas zawodowców. Mariusz Biskupski stoczy 4-rundowy pojedynek z Łotyszem Sergiejem Wołodinsem. Łotysze na ogół nie lubią odpuszczać, więc emocji nie zabraknie. Jeszcze ciekawiej zapowiada się starcie Maurycego Gojki z pochodzącym z Gruzji Szwedem, Karlo Tabaguą.  Szwed jest bardzo dynamiczny i dobry technicznie, więc Gojkę trudno uznać za faworyta, jednak podczas sześciu rund blondwłosy mańkut zapewne nie raz pokaże Karlowi, ile znaczy ringowe doświadczenie. Maurycy co prawda nie wykorzystał swojego talentu nawet w połowie, ale – gdy solidnie się przygotuje – jest w stanie zaprezentować sporo efektownych akcji.
 
Jeszcze goręcej będzie w ringu podczas walki wieczoru. Większa siła i brawura Sakary zderzą się z cwaniactwem i ruchliwością Snarskiego. Nie brakuje takich, którzy stawiają na Łotysza, ale stary lis „klatki” Snara pokonywał nie takich desperados.
 
Podczas przerw atmosferę bedzie podgrzewał Zenon Martyniuk, lider zespołu AKCENT
Wśród gości znajdą się m. in. wicemistrz olimpijski Paweł Skrzecz ( który będzie sędziował walki amatorów), mistrz świata w karate kyokushin Piotr Sawicki i były burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Głównym sponsorem gali jest YUNIVERSAL Podlaski, strategicznymi sponsorami są ASTWA sponsor TV, BUDREX-KOBI, ROGOWSKI DEVELOPMENT, STRABAG, FRANCE CAR BARUCH, AUTO-POLZBYT, WEG-BET, ADLER-AGRO.
 
Pierwszeństwo wstępu na imprezę maja zaproszeni goście (którzy usiądą przy stołach ustawionych wokół ringu, gdzie będą mogli korzystać z kulinarnych uroków), ale na szczęście organizatorzy pomyśleli także o tych fanach, którzy zdecydują się na zakup biletu w dniu imprezy. Będą na nich czekać wejściówki (oczywiście znacznie ograniczona ilość, ze względu na niezbyt duże rozmiary widowni).

RoK
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron