Lady Killers, czyli wojny w ringu, poza nim i na bankiecie
Jak już wiemy, na niedawnych mistrzostwach Europy w kick-boksingu  w portugalskim Porto nasza żeńsko-męska ekipa w K1 Rules, low kicku i formule light-contact wywalczyła 13 medali - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wystartowało aż 447 zawodników z 30 krajów. Zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zachwyciły zwłaszcza nasze panie, bo przecież „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
 
Status quo
Nie byłem wczoraj w Warszawie. Nie zasiadłem na krzesełku w hotelu Sheraton razem z innymi działaczami rządzącymi naszym brudnym i śmierdzącym na kilometr w Europie futbolem, nie głosowałem (z czego się cieszę), nie oglądałem tych wszystkich gratulacji dla Laty.
 
Sen o złotych wisienkach
Wyrywanie medalowych kawałków z olimpijskiego tortu będzie dla Polaków bardzo mozolne

Gdybym miał wymienić polskiego sportowca lub sportsmenkę z co najmniej 70-procentowymi szansami na złoty medal w Pekinie, to obawiam się, że z czystym sumieniem podałbym tylko jedno nazwisko - Szymon Kołecki (zakładając, że nie przeszkodzą mu od dawna go trapiące problemy ze zdrowiem).
 
Strona główna arrow Pozostałe dyscypliny arrow Złoty medal dla Baranowskiej
Złoty medal dla Baranowskiej Drukuj Email
07.12.2006.

Katarzyna Baranowska (MKP Szczecin) zdobyła złoty, a Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) brązowy medal na 200 m stylem zmiennym w pierwszym dniu mistrzostw Europy na krótkim basenie w Helsinkach. Drugie miejsce zajęła Francuzka Camille Muffat.

Baranowska pokonała dystans w 2.09,47, poprawiając własny rekord Polski o 0,17 s. Muffat uzyskała czas 2.10,83, a Urbańczyk 2.10,89.

(PAP / Wirtualna Polska)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ranking stron